Pleť bez vrásek s obličejovou gymnastikou

Brožurka k vytištění:   oblicejova-gymnastika-n.pdf (619,9 kB)

 

Proč cvičit


Představte si pohled do zrcadla, ve kterém se z Vaší pleti vytrácí drobné vrásky, pleť vypadá hladší, kontury obličeje se zpevňují a mizí kruhy kolem očí.
Jedním ze způsobů, jak tomu můžeme pomoci, je tzv. obličejová gymnastika. Původem těchto technik bylo rehabilitační cvičení, které se aplikuje u pacientů s ochrnutými svaly v obličeji. Díky velmi překvapivým výsledkům to byl už jen krok k tomu, aby se cviky přizpůsobily kosmetickým účelům pro přirozené omlazení obličeje.
Jinými slovy jde o cílené stahování a uvolňování obličejových svalů i v partiích, které při běžné mimice nepoužíváme tak často a svaly mohou začít lehce ochabovat. Stejně jako u posilování svalů na těle, kdy se postupně zpevní a vytvarují, to funguje i u obličeje. Jeho kontury se tak stanou pevnějšími a hladšími.
Díky cvičení se kapilárami do svalových buněk a pleti dostane více kyslíku, živin a dokonale se prokrví celý obličej. Zrychlí se metabolismus a vylučování odpadních látek. Zahřátím se také aktivuje tvorba nových buněk a tím i chemické reakce, potřebné pro regeneraci všech vrstev kůže.
Cviků na jednotlivé partie je celá řada, já jsem pro Vás vybrala takové, které pro Vás budou jednoduché, snadno zapamatovatelné a účinné, aby Vás cvičení bavilo.

Prosím, mějte ale na paměti, že u tohoto cvičení je potřeba vytrvat a mít trpělivost. Stejně tak, jako v posilovně nevytvarujeme svou postavu za týden, tak i u obličejového cvičení je to dlouhodobý proces. Na druhou stranu si ale můžeme být jisti, že se nám naše tělo odmění tím, že nám vizuálně ubere pár let.
V kombinaci s účinnou kosmetickou péčí si tak můžeme vytvořit systém, který zajistí, aby naše pleť byla v co nejlepší kondici a vypadala skvěle.

TIP:

Zkuste si pro sebe udělat čas 15 minut obden před spaním po dobu jednoho měsíce.
To je zhruba doba, kdy se v našem mozku z pravidelného konání vytváří NÁVYK, který nám umožňuje věci dělat automaticky a daleko snáz.